4-5 Mayıs’ta Vandayım

Her fırsatta büyük şehirlere gittiğim için büyük şehirlerdeki etkinliklerden ziyade canım Anadolu’mun güzide şehirlerindeki etkinliklere gitmeyi daha çok seviyorum. Hem Anadolu’mu tanımak, hem bilgiyi buralara götürmek benim için büyük bir kıvanç kaynağı oluyor. Eskişehir’de doğmuş ve büyümüş biri olarak vaktiyle seminerlere katılmak için defalarca İstanbul, Ankara’ya gitmiş olduğumdan mıdır bilinmez Anadolu bana daha çekici geliyor.

Sevgili Yiğit Ergenç ile ne zamandır bir fırsat bulup Van’a gitme planımız vardı. Geçtiğimiz günlerde bu fırsat Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yazılım Topluluğundan geldi. Topluluğun açık çağrısını ve bir çok hocamın ve özellikle Sn. Savaş Doğan’ın bu çağrıya olumlu cevap verdiğini gördüğümde bende gelirim demekten kendimi alamadım. Van’da yapılacak Bilişim Şenliğinin geçen seneki durumunu görünce heyecanım bir kat daha arttı. Piyano konserinden tutun, halk oyunlarına kadar muhteşem bir etkinlik ismi ile müsemma tam bir şenlik olmuş. Üstüne Düzenleme Kurulun’dan Sn. Doç.Dr. H. Eray ÇELİK’le yaptığımız telefon görüşmesinde geçen yılki etkinliğe yaklaşık 11.000 öğrencinin katıldığını söylediğinde heyecanım dahada arttı.

Bende bu yıl bu güzide etkinlikte Allah nasip ederse 4 Mayıs öğleden sonra oyun geliştirme eğitimi ve 5 Mayıs günü Oyun Sektöründe Kariyer konulu bir seminer için Van’da bulunuyor olacağım. Detayları yine bu gönderi altında paylaşıyor olacağım. Fırsatı olan herkesi beklerim.