Beşiktaş buluşması üzerine

İşim, seminerler veyahut etkinlikler sebebi ile sık sık İstanbul’a gidip gelirim. Bu sefer Microsoft Yaz Okulu kapsamında eğitim vermek için İstanbuldaydım. Her İstanbul’a gelişimde ıslak hamburger yemeyi unuttuğum için bu sefer sırf ıslak hamburger yiyebilmek adına otobüs biletini dahi etkinlik saatinden bir saat öncesine aldım. Sabah 7’de Alibeyköy’de indikten sonra servisle ıslak hamburger yiyebilmek için taksim’e gitsem de taksimde ki hiç bir ıslak hamburgercide ıslak hamburger olmadığını gördüm. Tabi bu moral bozukluğu içinde kahvaltı edebilmek için Beşiktaş’a geçtim.

Beşiktaş sahilde yeni keşfettiğim Durak Nargile Cafe’ye gittim. Burada etkinlik alanına geçmek için Alperen’i beklerken ayvalık tostu yedim. Çayları ne kadar leziz olsada ayvalık tostu yapmayı bilmiyorlar.  Islak hamburger ve tost hezimetinden sonra Alperen’in teşrifi ile Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde ki eğitim alanına geçtik. Biz eğitim alanına geldiğimizde öğrencilerin bir çoğu gelmiş sohbet ediyorlardı. Alperen’in bu durumu görünce şaşkın bakışlarını unutamayacağım. Yaklaşık 4:30 saat süren eğitimde katılımcılara naçizane bilgilerimle oyun sektörü ve Unity üzerine bilgilerimi paylaştım. Umut ediyorum ki kendilerine faydalı olmuş benimde Eskişehir’den kalkıp İstanbul’a geldiğime değmiştir.

Yukarıda da bahsettiğim üzere bir çok farklı sebeple İstanbul’a sık sık geliyor fakat yoğunluğum sebebi ile İstanbul’daki abi ve kardeşlerimle sohbet etme fırsatı bulamıyordum. Tekrar fırça yememek adına bir gün öncesinde bir etkinlik organize ederek katılabileceğini düşündüğüm abi ve arkadaşlarımı davet etmiştim. Katılım fazla olmaz üç dört kişi gelir diye beklerken yaklaşık 20-25 kişinin gelmesi ile tabir-i caizse dumur durumunu yaşadım. :) Tabi Beşiktaş Hakan Pastanesi’nin doluluğu sebebi ile bizi sığdıracak kadar boş masa olmayınca mecburen etkinlik yerini One Point (umarım ismi doğru hatırlıyorumdur. ) olarak değiştirmek zorunda kaldık. Bu yer değiştirme sebebi ile mağdur olan etkinliğe katılamayanlar olduysa can-ı gönülden özür diliyorum.

Etkinlikte çok elit bir kesim oradaydı. Bir seminer düzenlemek istesek sanıyorum bu kadar konuşmacıyı aynı anda yan yana denk getiremezdik diye düşünüyorum. Oyun sektörü, yazılım sektörü, mobil cihazlar, animasyon sektörü üzerine uzun uzadıya konuşulan bir etkinlik oldu. Uzun zamandır görüşemediğim arkadaşlarımlada görüşme fırsatı buldum. Umut ediyorum arkadaşlarımın kalkıp bir çok farklı yerden geldiğine değmiştir. Beni bu güzel etkinlikte yalnız bırakmayan, hatırımı kırmayıp İstanbul’un bir çok farklı yerinden gelen özellikle Şahin Derun, Muharrem Taç, Savaş Doğan, Uğur Akkuş, Kemal Günel, Erdinç Yüksel, Erdem Tuzen, Vedat Karahancı ve Deniz Hacısalihoğlu başta olmak üzere buluşmamıza gelen herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyor ve en yakın zamanda tekrar bir buluşma teklif ediyorum.