Elazığ’daydık.

Elazığ’ı yıllardır merak etmişimdir. Bu merak neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama Elazığ’a gittiğimde bu kadar mükemmel bir manzara ile karşılaşacağımı bilmiyordum.

İki Nisan günü sevgili Yiğit ile birlikte YHT ile Ankara’ya geçtik. Uçağımızın geç olmasına müteakip eski internet arkadaşlarımdan Ece’yi arayarak gelmesini rica ettim o da beni kırmadı sağolsun geldi. Fakat benim için asıl süpriz eski iş arkadaşım sevgili Hasan’ın bizi facebook’tan yine yakalayıp bu sefer bizi boş yakalamış olmasıydı. Ankara’da önce  5’li sonra 4’lü fizikten, felsefeye, kadın erkek ilişkilerinden iş hayatına kadar uzun soluklu bir sohbetin ardından yola koyulduk. Aşti’ye vardığımızda benim gereksiz telaşımla Havaş’a yetişmek için Yiğit’i epey koşturduğumu itiraf edeyim. :)

Uçağa binip Elazığ’a vardığımızda bizi Hava alanın’da sevgili Barış ve Batuhan bekliyorlardı. Kendileri bizi aldıktan sonra otele doğru yola koyulduk. Tabi yolu biraz uzatarak gece şehri gözlemlemeyi ihmal etmedik. Sanıyorum bu Yiğit’le bende bir alışkanlık oldu gece şehri görmek ayrı bir hoşumuza gidiyor.

Otele gittiğimizde kapıda bizi sevgili Savaş Doğan bekliyordu. Kendisi ile kısa bir süre sohbet ettikten sonra odalarımıza yola koyulduk. Yine her zamanki gibi sırf heyecan olsun diye ( buna inanmayanlar var gerçekten heyecan olsun diye  :) ) sunum hazırlama işine koyulduk.

Ertesi sabah bütün gece uyumayan beni 2-3 arama sonucu nihayetinde uyandırabildiler. Ben uyandığımda herkes hazırlanmış kahvaltı salonunda bekliyorlardı.

Güzel bir kahvaltının ardından seminer salonuna ilerlemeye başladık. Seminer salonuna başladığımda daha biz gitmeden ( ki biz epey erken gittik ) epey kişinin gitmiş olduğunu gördüm ve etkinliğin nasıl geçeceği konusunda kafamda fikirler oluşmaya başladı. Saat 10:00 sularında Savaş abinin etkinliği başladı. Kendisi önce Scrum sonrada girişimcilik seminerleri ile bizi aydınlattı.

Savaş hoca’nın seminerlerinden sonra yemek vasıtası ile dışarı çıktık. İnsanlara gereksiz aceleciliğim yüzünden alel acele yemek yedirdiğimi ve çaylarını bile ayakta içirdiğimi itiraf etmeliyim. (Bu acelecilikten acilen kurtulmam gerekiyor.)

Daha sonra benim seminerim başladı. Salonun kalabalık olması beni heyecanlandırdı. Kalabalığın etkin olmasıda etkinliğe epey bir ayrı tat kattı. Özellikle bayan arkadaşların bu kadar etkin katılım sağlaması beni heyecanlandırdı. Bayanlardan bu kadar ilgi ve etkin katılımı ilk defa Fırat Üniversitesinde gördüğümü söylemeden edemeyeceğim.

Etkinliğin ardından kalabalık bir toplulukla uzun bir sohbetin ardından uçağa yetişmek için hızlıca yola koyulduk. Sanıyorum Elazığ Fırat Üniversisi uzun yıllar aklımda etkin katılım ve candan öğrencileri ile aklımda kalacak. Bu vesile ile tekrar buradan önce kulüp yöneticilerine sonra etkinliğe katılan tüm öğrencilere teşekkür ediyorum.