Hakkımda

Bir ekim sabahı Eskişehir’de doğmuşum. Doğmuşum diyorum çünkü o günleri hatırlamıyorum. Çocukluk yaşlarımda fazla haşarı bir çocuk olduğum söylenemez. İşim gücüm bilgisayar olduğundan dolayı fazla haşarılık yapmaya fırsatım olmadı. Daha sonra okul çağımın geldi çattı. İlkokula gittiğim gün ağlaya sızlaya ders’e girdiğim günleri unutmuş değilim.

İlkokulda iki okul değiştirdim ve Fen ve Anadolu Liselerine Giriş Sınavından almış olduğum puan vasıtasıyla Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar/Yazılım bölümünde öğrenim görmeye hak kazandım. Artık o çok sevdiğim Bilgisayar adıverilen icadı hayatımda profesyonel olarak kullanabilecek ve onu artık bir hayat felsefesi olarak görerek bu meslekten hayatımı idame edebilecektim. Öylede oldu! Daha sonra lise yıllarında kafam sadece bilgisayar’a bastı ve matematik fizik gibi bazı derslerden hocalarımın itip kakmasıyla zar zor geçenek bu okulu da böylece bitirmiş oldum. Tabi lisede sayısal alanda başarısızlığım nedeni ile ÖSS sınavından çok kötü bir puan alarak tek umut kapısı olan Porsuk Meslek Yüksek Okulu’na sınavsız geçişle geçtim.

Bu okulda okurken Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulübü Başkan Yardımcılığı yaptım ve Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Bilgisayar Destekli Eğitim Biriminde E-Learning konusunda ASP.NET alanında uygulama geliştirme uzmanı olarak görev aldım. 2005 yılında Almanya Hamburg kentindeki Probis Media Solutions’ta LDV kapsamında  Yazılım mühendisliği alanında güncel uygulamalar stajımı gerçekleştirdim.

Dikey Geçiş Sınavı ile Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünde öğrenim hakkı kazandım ve işletme yönetimi eğitimi aldım. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği alanında İngilizce tezli yüksek lisansımı tamamladım.. Birçok projede yazılım geliştirme uzmanı, proje yöneticisi ve danışman olarak görev aldım ve almaya devam ediyorum.

Ömrüm boyunca imkânsızı aradım. Maalesef bulduğum söylenemez hatta artık imkânsız bir şey olduğuna inanmıyorum da denilebilir. İmkânsızı arama sevdamda üniversite eğitimim boyunca MSAKADEMIK Üniversiteler Arası. NET Proje Yarışması, BTHaber 10.yıl Kampus Projeleri, Yılın Satış ödülleri başta olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok yarışmalara katılarak çeşit türlü dereceler aldım.

Kendimi geliştirmeyi, öğrenmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlar tanımayı seviyorum. Tarih özel ilgili alanım. Tarih ile ilgili birşeyler araştırmayı seviyorum. Boş zamanımın büyük bir bölümünü alıyor. Kendimi geliştirme konusunda eğer bir şeyi yapıyorsam ilkini yapmaya çalışmak o alanda bir ilk olmak bana ayrı bir haz veriyor.

Şu an uzman seviyesinde. C# ve C++ bilmekteyim ileri derecede HLSL bilgim mevcut. Kullandığım motorlar arasında Unity, Hero Engine, Unigine ve Unreal Engine 4 sayabilirim. Unreal Engine 4’te test ekibindeydim ve founder’s club üyesiyim. Türkiye Oyun Geliştirici Öğrenciler Grubu ‘nun kurucu üyelerindenim. Daha önce bir çok ekipte bir çok farklı pozisyonda çalıştım.Şu an kendi kurduğum Negentra adlı firmada etkileşimli deneyimler, ciddi oyunlar ve simulasyonlar üretmekteyiz. Bir çok yazılı ve görsel basında röportajlarım yayınlandı. Türkiye’de 40’dan fazla üniversite’de seminer ve binlerce kişiye TOGOG vasıtası ile ücretsiz oyun geliştirme eğitimleri verme şerefine nail oldum. Bazı önemli firmalara kurumsal eğitimler verme fırsatını yakaladım.